جزایر نخل دبی، نگین خلیج فارس

جزایر نخل دبی

جزایر نخل دبی


  • آدرس: نخل جمیرا: منطقه جمیرا
    نخب جبل علی: منطقه جبل علی
  • نحوه دسترسی:نخل جمیرا: با خط قرمز رنگ مترو به ایستگاه Dubai Internet City رفته
    نخل جبل علی: با خط قرمز رنگ مترو به ایستگاه Jebel Ali رفته

جزایر نخلی دبی – Dubai Palm Islands

جزایر نخل دبی یکی از برترین جاذبه های شهری می باشد که مملو است از عجایب، شگفتی است. دبی شهری که سرمایه شیخ نشینان عرب با علم و تکنولوژی کشورهای توسعه یافته همسو گشته و عجایب شگفت انگیزی را پدید آورده است. با در DubaiDiscount همراه شوید تا با یکی دیگر از شگفتی های دبی آشنا شویم.

همانطور که در تصویر زیر ملاحظه می کنید، جزایر مصنوعی شهر دبی واقع در آب های خلیج فارس در حال گسترش می باشد. در این بین تعداد سه جزیره وجود دارند که در طراحی آنها از درخت نخل خرما الهام گرفته شده و اصطلاحاً جزایر نخل دبی نام دارند.

 

  • جزیره نخل دیره

این جزیره با طول ۱۴ و عرض ۸.۵ کیلومتر و ۸۰ کیلومتر مربع مساحت در منطقه دیره واقع شده است و با ۴۱ شاخه بزرگترین جزایر نخل دبی می باشد. اگر بخواهیم مقایسه ای از نظر ابعاد آن با دو جزیره دیگر انجام دهیم باید بگوییم که این جزیره ۸ برابر نخل جمیرا و ۵ برابر نخل جبل علی می باشد و با ظرفیتی بالغ بر ۸۰۰۰ ویلای مسکونی لوکس بهمراه ساحل اختصاصی قادر خواهد بود تا جمعیتی بالغ بر یک ملیون نفر را در خود جای دهد.

ساخت این جزیره از سال ۲۰۰۴ میلادی آغاز گردید و پیش بینی گردید که طی ۱۲ سال ساخت آن به اتمام برسد. اما به دلایل بحران های مالی جهانی از سال ۲۰۰۸ میلادی ساخت این جزیره متوقف گردید و تا کنون نیز ادامه دارد….

  • جزیره نخل جمیرا

این جزیره که از نظر ابعاد کوچکترین جزیره از بین جزایر نخل دبی می باشد و از تمامی آنها نیز قدیمی تر است. ساخت آن از سال ۲۰۰۱ میلادی آغاز گردید و در سال ۲۰۰۸ میلادی به اتمام رسید. وسعت این جزیره ۵.۷۲ کیلومتر مربع می باشد. لازم بذکر است که در زمان ساخت این جزیره حدود چهل هزار کارگر به کار گرفته شد و حجمی بالغ بر ۵۰ میلیون متر مکعب خاک به سایت پروژه منتقل گردید.

این جزیره نقش بسیار مهمی در افزایش شتاب رونق اقتصادی و گردشگری شهر دبی داشته است. از جاذبه های مهم این جزیره می توان به مجموعه آتلانتیس و همچنین یک مونوریل با ظرفیت حمل ۳ هزار مسافر در روز اشاره کرد.

مجموعه آتلانتیس شامل هتلی با همین نام (Atlantis, The Palm ) و همچنین یکی از پیشرفته ترین پارک آبی های منطقه بنام Aquaventure می شود.

  • جزیره نخل جبل علی

این جزیره با ابعادی در حدود ۱.۵ برابر جزیره نخل جمیرا در منطقه آزاد جبل علی واقع شده است. این جزیره شامل ۶ ساحل تفریحی، یک پارک آبی و بطور کلی ۱۷ شاخه می باشد. لازم بذکر است ساخت این جزیره از سال ۲۰۰۲ میلادی آغاز گردیده و قرار بود در برنامه ای ۶ ساله به اتمام برسد اما بنا به دلایل گفته شده ساخت این جزیره نیز بصورت موقت متوقف گردیده است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ماچت در واتساپسبد خرید