هایپرلوپ دبی - 1

معرفی هایپرلوپ دبی، جابه‌جایی با سرعت صوت

شاید برای شما نیز شگفت‌انگیز باشد که چگونه با سرعت 1200 کیلومتر بر ساعت بتوان مسافر را بر روی زمین جابه‌جا کرد؛ ایده‌ای کاملاً شگرف از موسس تسلا و Space-x، ایلان ماسک که امروزه با ذهن خود دنیا را دگرگون کرده است.

هایپرلوپ دبی (Dubai Hyperloop) نام پروژه‌ای شگفت‌انگیز می‌باشد که چیزی شبیه به یک واگن قطار بوده با این تفاوت که در یک تونل در شرایط نزدیک به خلاء و تقریباً بدون اصطکاک با سرعت نزدیک به صوت برای جابه جایی مسافر و بار استفاده می شود.

دبی دیسکانت آماده ارائه انواع بلیط های تخفیف دار و همچنین تفریحات دبی می باشد. آنچه در ادامه مطلب خواهید خواند، عبارتند از:

هایپرلوپ دبی - 2

معرفی هایپرلوپ دبی

این پروژه توسط شرکت ویرجین هایپرلوپ (Virgin Hyperloop) که یکی از موسسان آن یک ایرانی موفق با نام شروین پیشه‌ور می‌باشد قصد دارد با کمک یک پیمانکار اماراتی پروژه را در امارات پیاده‌سازی کند تا فاصله بین دبی و ابوظبی که 115 کیلومتر می‌باشد تنها در 12 دقیقه طی شود.

هایپرلوپ دبی از 3 قسمت اصلی تشکیل شده که بترتیب از لوله، کابین و ایستگاه تشکیل شده است. لوله همان مسیر حرکت می باشد که خالی از هوا بوده و اصطلاحاً خلاء نامیده شود. کابین ها که بر خلاف واگن های طولانی قطار، کوچک بوده و ظرفیت به مراتب کمتری دارند، درون این لوله ها حرکت می کنند. ایستگاه ها محل توقف کابین ها می باشد و پیش بینی می شود در فرودگاه دبی، برج خلیفه و در شهر ابوظبی توقف داشته باشند.

هایپرلوپ دبی را شاید در آینده‌ای نه چندان دور شما مسافران عزیز Dubaidiscount ارائه کنیم.

شاید این مطلب برای شما مفید باشد: حمل و نقل دبی و ۹ حقیقت کلیدی در مورد آن

عکس های هایپرلوپ امارات

هایپرلوپ دبی، جابه‌جایی با سرعت صوت
هایپرلوپ دبی - 3
هایپرلوپ دبی - 4

جمع بندی

در این مطلب به معرفی هایپرلوپ دبی، واگن ۲۲ میلیارد دلاری دبی برای سفر با سرعت ۱۰۰۰ کیلومتر بر ساعت پرداختیم. دبی دیسکانت  یکی از سایت های ارائه دهنده انواع بلیط های تخفیف دار دبی  و بزرگ ترین ارائه دهنده تفریحات دبی می باشد. در این سایت انواع بلیط های تفریحات دبی با قیمتی باور نکردنی قابل دسترس می باشد. راه های ارتباطی با ما واتس آپ، تماس تلفنی، اینستاگرام و پست الکترونیکی است، همچنین با مراجعه به صفحه تماس با ما می توانید با ما در ارتباط باشید.

خانه